fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Krajowa Komisja Rewizyjna

Władzą kontrolną w partii jest Komisja Rewizyjna.

Komisja Rewizyjna:

  1. ocenia legalność, celowość, rzetelność i gospodarność prowadzenia gospodarki finansowej i majątkowej partii, w tym prawidłowość informacji i sprawozdania, o których mowa w art. 45 ust. 1;
  2. kontroluje przestrzeganie zasad gospodarowania majątkiem i finansami partii oraz zaciągania zobowiązań majątkowych określanych przez Radę Krajową.
  3. Komisja Rewizyjna ma wgląd w całość gospodarki finansowej i majątkowej partii, w tym dostęp do wszystkich informacji i dokumentów, które ją odzwierciedlają.

Komisja Rewizyjna liczy 12 członków (członkiń), wybranych przez Radę Krajową w równej liczbie z każdej z frakcji.

Komisja Rewizyjna wybiera spośród swoich członków i członkiń przewodniczącego (przewodniczącą) i wiceprzewodniczącego (wiceprzewodniczącą) z zastrzeżeniem, że przewodniczący (przewodniczącą) komisji i jej wiceprzewodniczący (wiceprzewodnicząca) nie mogą pochodzić z tej samej frakcji.

Zasady i tryb postępowania Komisji Rewizyjnej

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
© 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem